Črevá zohrávajú v našom tele veľmi dôležitú úlohu, no neprávom ich podceňujeme.
Pritom črevo je úplne výnimočný orgán. Pomáha získavať energiu z potravy a následne vylúčiť nepotrebný odpad.
V čreve sídlia až dve tretiny imunitného systému a vytvára viac ako dvadsať vlastných hormónov. Správne fungujúce hrubé črevo vedie k vyššej hladine energie, k menšej chorobnosti a k lepšiemu tráveniu. A nielen to. Ovplyvňuje aj psychickú výkonnosť, sviežosť, celkovú pohodu, resp. depresívnosť a podráždenosť človeka, ale aj zdravú pokožku. preto je v prípade zhoršujúceho sa stavu dopriať si črevný detox.
Prečo vlastne potrebujú naše hrubé črevá očistu?
Je svätou pravdou, že naše telo je veľmi dobré v samoočiste a odstraňovaní toxínov. Avšak s rastúcim množstvom toxínov a chemikálií, ktoré prijímame na dennej báze narážajú naše organizmy na svoje limity.
 
A preto je pre nás nesmierne dôležité:
 
Znižovať toxické zaťaženie našich organizmov.
Zvyšovať detoxikačnú kapacitu organizmu – alebo inými slovami dopomôcť našim dokonalým samoočistným procesom. Veď určite mi dáte za pravdu, že sme neboli stavaní na tak obrovské toxické preťaženie.
 
Choré črevá totiž vysielajú signály do istej oblasti mozgu, v ktorej vznikajú zlé pocity, hoci úplne bezdôvodne. Postihnutí ľudia sa cítia nepríjemne, pritom vôbec nevedia prečo. A preto je úplne mylné, ak lekár chorobu vyhodnotí a lieči len ako problém na psychickom základe.
Akonáhle si dáte do poriadku svoje hrubé črevo, tak si začnete všímať pozoruhodné zmeny a nepotrvá dlho a budete si naplno užívať silnejšiu imunitu, krajšiu pleť, vyššiu hladinu energie a celkovo neporovnateľne vyššiu úroveň vášho zdravia.