ATOPONA – Pre kľudnú pleť

Pred pár dňami si tak sedím v reštaurácií a obhliadajúc sa na ľudí popri čakaní na jedlo si vravím, že „ty vole ja som v reštike bez mejkapu, iba so špirálkou a upraveným obočím“. Pred pár rokmi čosi nereálne, jednak preto že moja pleť nevyzerala najvábnejšie a jednak preto, že som tak bola nastavená a bez toho make-upu som sa cítila zle. Ani dnes nie je moja pleť dokonalá. Rozšírené a upchaté póry, jazvyčky po akné, sem-tam stále aj nejaká malá vyrážka a hlavne kedykoľvek sa to môže vrátiť do pôvodného stavu – veď to poznáte, tie ktoré trpíte podobným problém ale konečne sa dokážem cítiť dobre aj bez make-upu, to znamená nie len iný „mindset“ ale aj to, že  moja pleť je o podstatne v lepšom stave.

Keď som si naposledy musela znova po čase nechať predpísať nejaké mastičky od kožnej odporučila mi vyskúšať aj doplnok stravy Atopona. V stave ozaj zlej pleti sme ochotné vyskúšať prevažne všetko čo vyzerá aspoň trochu sľubne a tak som aj ja nejaký čas po tom začala Atoponu užívať.

ATOPONA obsahuje silný ENTEROSORBET – LIGNÍN ,ktorý má schopnosť viazať na seba toxíny a ťažké kovy.

A druhou zložkou je PREBIOTIKUM – LAKTITOL ,čo je nestráviteľná zložka potravy ktorá upravuje črevnú mikroflóru

Tento doplnok stravy vyrába česká firma Onapharm, ktorá sa zaoberá vývojom doplnkov stravy, zdravotníckych pomôcok a liekov.

Balenie obsahuje 40 tabliet. Užíva sa 1 tableta ráno a 1 večer aspoň hodinu pred alebo po jedle. Čiže jedna kúra trvá 20 dní. Čo sa mne zdalo priznám sa dosť krátke obdobie a tak som po troch mesiacoch začala užívať ďalšie balenie, ktoré som v tomto čase akurát dobrala. Inak v recenziách ktoré som našla na internete sa dosť často opakuje veľkosť tabletky, teda že je príliš veľká a ťažko sa prehĺta. Ja s veľkosťou tejto tablety nemám absolútne žiaden problém , často krát sú aj bežné široko-spektrálne antibiotika rovnakej veľkosti alebo aj niektoré vitamíny. No úplne chápem že niekto s tým môže mať problém a tak by som volila tabletu prekrojiť na polovicu.Ťažko povedať či za moju aktuálne kľudnú pleť (klop klop) môžu iba tieto doplnky stravy. Z toho najhoršieho ma vysekala určite aj „apotieka“ od kožnej a teda vodička Aknemycin plus (antibiotikum a tretinoin) a krem Skinoren (kys. azealova) a udržiava to určite aj vhodná aktuálna starostlivosť o pleť.

Ale stojí za to aby ste to vyskúšali, možno sa vyhnete práve tej „apotieke“ od kožnej. Pri ľahšej forme akné alebo aj ekzému či iných kožných problémov by mohla pomôcť. A ktovie možno aj pri tej ťažšej, ak je spôsobená práve tráviacimi problémami a zanesenými črevami. A ak by sa aj výsledok neodrazil na vašej pleti ,vaším črevám určite pomôže. Ak na Atoponu nenatrafíte v kamennej lekárni môžte si ju objednať online, trebárs odtiaľ z lekárne Dr. Max

Veľmi by ma potešilo, ak by ste sa so mnou po vyskúšaní podelili o skúsenosť.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár